Najlepsze produkty dla twojego domu

tel. 17 861 23 33   zamowienia@plusprojekt.eu

Ogrodzenia Rzeszów

Ogrodzenia - granice, które cieszą

Wybudowałeś dom? Ukończyłeś bardzo ważną inwestycję budowlaną dla swojej firmy? Gratulacje! Teraz jednak musisz pomyśleć o bezpieczeństwie i funkcjonalnym wykorzystaniu przestrzeni wokół zrealizowanego projektu. Z pewnością pomoże Ci w tym budowa ogrodzenia wokół Twojej posesji.

Typy ogrodzeń

Jak świat światem, ludzie od zawsze pragnęli chronić swoją rodzinę, prywatność oraz mienie – również poza budynkami mieszkalnymi, a w granicach własnej „ziemi?. Służyły do tego – kamienie, drewno, metal, a nawet woda lub żywa roślinność. W tym momencie rozwiązania technologiczne z pewnością ułatwiają nam budowę tego typu granic, ale w dalszym ciągu czerpią ze sprawdzonych wzorców. Możemy rozróżnić dwa główne rodzaje ogrodzeń. Są to ogrodzenia posesyjne – stosowane przy domach prywatnych, zamkniętych osiedlanych mieszkalnych. Ich głównym celem jest połączenie efektownego projektu z gwarancją bezpieczeństwa; oraz ogrodzenia przemysłowe, stosowane w granicach firmowych, magazynowych, produkcyjnych i mających przede wszystkim funkcję zabezpieczającą przed intruzami z zewnątrz.

Obecnie rozwiązania stosowane przy budowie ogrodzeń:

 • Ogrodzenia Kute

  wyrabiane ręcznie przez kowali artystycznych ze stali węglowej. Bardzo efektowne, trwałe i cieszące obecnie się dużą popularnością. Wykonywane według wzorów lub na zamówienie indywidualne. Często łączone z elementami kamiennymi lub betonowymi. Stosowane najczęściej w przypadku ogrodzeń posesyjnych.

 • Ogrodzenia Stalowe

  ze stali nierdzewnej, o bardzo dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Nie wymagają konserwacji i specjalistycznej pielęgnacji. W swojej estetyce wyjątkowo nowoczesne, często minimalistyczne, ale efektowne. Istnieje możliwość łączenia elementów stalowych z innymi materiałami takimi jak szkło, kamień, beton, drewno.

 • Ogrodzenia Drewniane

  tworzone z odpornego i zaimpregnowanego przed czynnikami atmosferycznymi drewna. Zaletą ogrodzeń drewnianych jest z pewnością niższa cena ich realizacji oraz możliwość zastosowania szerokiej gamy kolorystycznej. Drewniane ogrodzenia idealnie wpasowują się w stylistykę „sielskości”. Dużo mniej wytrzymałe od metalowych lub kamiennych konstrukcji.

 • Ogrodzenia Betonowe

  budowane z odlewanych bloków lub płyt betonowych, mogą posiadać różne elementy ozdobne. Można również zastosować na nich malowane elementy ozdobne. Mocno izolują ogradzaną posesję, dlatego idealne dla osób z wyjątkowo dużą potrzebą prywatności. Koszty realizacji tego typu ogrodzenia są raczej umiarkowane.

 • Ogrodzenia Kamienne

  ich głównym budulcem jest naturalny kamień ozdobny. Bardzo estetyczna, ale z powodu zastosowania drogich materiałów inwestycja tego typu może być dosyć droga. Ogrodzenia kamienne wymagają stosunkowo rzadkiej konserwacji i pielęgnacji, a wykonane z dobrego budulca i sprawnych rzemieślników cieszą oko kilka pokoleń.

 • Ogrodzenia Ceramiczne

  budowane z cegieł, całkowicie odgradzają użytkowników posesji od świata zewnętrznego. Stosowane na wielkoformatowych działkach. Istnieje konieczność zaimpregnowania cegieł przed wilgocią i magazynowaniem wody.

 • Ogrodzenia Zielone

  „żywopłoty” posiadają wysokie walory estetyczne w okresie wiosny oraz lata mogą jednak stanowić problem w czasie zimy (z wyłączeniem roślin nietracących liści w okresie wegetacji). Mało szczelne, wymagają regularnego strzyżenia i pielęgnacji, mogą chorować. W okresie zielonym, gęste żywopłoty doskonale chronią prywatność swoich użytkowników. Zapewniają cień, izolują od hałasu i zanieczyszczeń.

 • Ogrodzenia Siatkowe

  popularne kilkanaście lat temu, ze względu na szybkość realizacji budowy oraz jej bardzo niskie koszty. Łatwe do sforsowania. W tym momencie często stosowane, jako ogrodzenie tymczasowe, przed realizacją docelowej inwestycji.

Dobre ogrodzenie powinno być – bezpieczne do użytkowania, szczelne, odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne i trudne do sforsowania osobom z zewnątrz. Ponadto wprawnie dobrane ogrodzenie będzie nie tylko spełniało wszystkie istotne dla nas funkcjonalności, ale również powinno stanowić wspaniałą ozdobę i dodawać uroku każdemu lokalowi.

Ogrodzenia na długie lata

Budowa ogrodzenia może być dość kosztową inwestycją, dlatego istotne jest, aby służyło ono naszemu domowi lub innemu lokum jeszcze przez długie lata. Gwarancją tego, jest wybór najlepszych produktów od sprawdzonych producentów. Klientom oferujemy również dopasowane do każdego ogrodzenia furtki oraz bramy – to wszystko znajdą Państwo w naszych salonach sprzedaży w Rzeszowie.